jamie oliver książka

Zdecydowanie moja ulubiona książka mojego zdecydowanie ulubionego kucharza. Już sama okładka i podtytuł „Przez gotowanie do lepszego życia” przyprawia o radosny uśmiech. Materiałowa okładka (która niestety szybko się brudzi), matowy papier, dużo, pięknych zdjęć, nie tylko potraw ale też owoców i warzyw umazanych w ziemi, jeszcze leżących na polu, czy zdjęcia ogrodu, sprawiają, że książka rzeczywiści tworzy ciepłą, domową atmosferę. Jeżeli pamiętacie serię programów Jamie w domu i jej oprawę graficzną, przepisy zapisywane w notesie i zapiski na marginesie z poradami, jeżeli lubiliście te programy, polubicie i książkę. Wprawdzie nie jest ona drukowana jako brudnopis, ale cała magiczna oprawa domowego ogniska została.

jamie w domu

Książka podzielona jest na 4 działy zgodnie z porami roku tak, żeby ułatwić czytelnikowi korzystanie z najlepszych produktów sezonowych. Każdy dział podzielony jest dodatkowo na wybrane składniki i tak np. latem mamy sekcję dań z pomidorów, cukinii, bobu, truskawek, grilla itp. Bardzo ułatwia to pracę z książką i zwiększa jej funkcjonalność. Dodatkową zaletą, z której często korzystam, jest dokładne opisanie każdego warzywa lub owocu, jego zastosowania i odmian oraz wskazówki jak uprawiać je w przydomowym ogródku lub doniczkach. Oczywiście nie jest to książka ogrodnicza i informacje są okrojone, ale zawierają bardzo przydatne wskazówki i z książką w ręku wyhodowałam w zeszłym roku kilka odmian chili na swoim parapecie.

jakie oliver książka

Przepisy są bardzo starannie dobrane, proste, szybkie, idealne do przygotowywania w domu. Jednocześnie nie znajdziemy tam oklepanych w co drugiej książce makaronów czy pieczonych kurczaków, dzięki temu jest ona naprawdę atrakcyjną pozycją. Same opisy wykonania mogłyby być nieco bardziej czytelne, podzielone na podpunkty lub choćby lepiej rozdzielone fazami przygotowywania. Tutaj są umieszczone w kilka akapitach pisanych ciągiem i czasami ciężko zapamiętać kilka czynności na raz i łatwo się pogubić w tekście. Jednak wizualna strona książki tak czy inaczej Nam to wynagradza. Co najważniejsze, przepisy są doskonale skonstruowane merytorycznie. Jeszcze nie zdarzyło się żeby jakaś potrawa nie wyszła lub była niesmaczna, a sięgam po przepisy dosyć często. Jeżeli lubicie świeże, sezonowe potrawy w oryginalnych odsłonach, będziecie z niej bardzo zadowoleni. A jeżeli jeszcze lubicie pogrzebać w ziemi, powinniście być wręcz zachwyceni!

jamie oliver w domu

jamie w domu przepisy z programu

jamie oliver grzyby

SONY DSC

 

 

przepisy z książki:

Najlepsza zupa z dyni
Najlepsza zupa z dyni
Penne carbonara z cukinią
Penne carbonara z cukinią
Chutney paprykowy z chili
Chutney paprykowy z chili
Doskonałe ciasto na pizze
Doskonałe ciasto na pizze
Zapiekanka z kurczakiem, cukinią, pomidorkami i ziemniakami
Zapiekanka z kurczakiem, cukinią, pomidorkami i ziemniakami
Zupa ze szparagów z jajkiem w koszulce
Zupa ze szparagów z jajkiem w koszulce

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

zobacz także:

30 minut w kuchni
30 minut w kuchni
Kuchnia Polska XXI wieku
Kuchnia Polska XXI wieku
the breakfast bible recenzja
The breakfast bible

 

 

 

9 thoughts on “Jamie Oliver w domu

 1. Bardzo dziękuję za tą recenzję!!
  Teraz już wiem, że muszę mieć tą książkę u siebie!!

 2. Takiej recenzji szukałam, dzięki! Już wiem, że książkę zakupię 🙂

 3. Bardzo rzetelna recenzja, co naprawdę się ceni!
  Super, że piszesz nie tylko o zaletach (a tak chyba najłatwiej), ale też pokazujesz różne niedociągnięcia, dzięki czemu wiadomo, czemu można się spodziewać po książce, bez późniejszego rozczarowania;)
  Bardzo lubię pięknie ilustrowane książki kucharskie i ta zdecydowanie mi się podoba:) nie ukrywajmy…Twoja w tym zasługa;)
  Czas więc pisać list do Mikołaja(czyt.męża) bo 6.12 już za moment;) …nie wiem tylko czy „J.O.w domu” zmieści się do buta…:P

 4. oj chyba wiem co chce od mikołaja 🙂

 5. nikt nie potrafi mnie tak zachęcić do ksiązki lepiej,a tak przy okazji kiedy doczekam się TWOJEJ WŁASNEJ KSIĄŻKI masz nieprzęciętny talent w pisaniu,ale chyba to wiesz,to czekam-y

 6. Dziękuję za krótką recenzję, książkę zakupiłam czekam na dostawę 🙂

 7. Dziękuję za recenzję. Ostatnio zastanawiałam się jaką książkę chcę na Mikołajki, dzięki Tobie już wiem 🙂

  1. cieszę się, że mogłam pomóc 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This blog is kept spam free by WP-SpamFree.